60 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

Erkeklerin Kullanabileceği Aksesuarlar

Moda dünyası çoğunlukla kadınların ve onların moda/stil anlayışının etrafında dönüyormuş gibi görünse de (en azından baskın olarak gözümüze çarpan bu), erkek modasının kendine has bir gelişimi ve içeriği var. Özellikle son yıllarda erkek modası denilince artık klasik “ne bulduysam giydim, öyle çıktım” imajı yok artık. Bu elbette iyi bir haber. Erkekler şık olmayı, tarz sahibi olmayı her zamankinden çok önemsiyor ve erkek modası üzerine düşünüyor, tartışıyor, üretiyor. Bu durum da, erkeklerin dış görünüşü için daha fazla çeşitlilik anlamına geliyor. Örneğin, bu yazımızın da konusu olan erkeklerin kullanabileceği aksesuarlar, erkek modasının artık ayrılmaz bir parçası. Tarzınızı tamamlayacak aksesuarlara bizimle birlikte bir göz atmaya ne dersiniz?

1. Bileklikler

Bileklikler

Bileklikler çok uzun zamandır erkek modasında gözde bir yere sahip. İster sade ve spor bir tarzınız olsun isterse de daha şık ve klasik bir stili benimsemiş olun, bileklikler her koşulda tarzınızı daha farklı kılmaya yarayacak aksesuarlardır. Erkekler için aksesuarların gitgide önem kazandığı şu günlerde siz siz olun, kolunuza deri ya da taş –artık tarzınız hangisini el veriyorsa- bir ya da birkaç tane bileklik takın. Sade bir tişörtün bile bileklik ile bambaşka görünebileceğini unutmayın.

2. Saatler

Erkek Saat

Erkekler için saatlerin önemi saatin icadından beri oldukça büyük ve bu inkâr edilemez bir gerçek. Bu nedenle, erkek aksesuarlarının en önemlisi de saattir diyebiliriz. Saatin bir statü olarak görüldüğü zamanlardan bu yana erkek modası, erkek saat modelleri ile birlikte şekillendi. Dış görünüşünüzün tamamlayıcısı olan erkek saatleri, günümüzde pek çok tarza hitap eden geniş ürün yelpazeleriyle tarzını önemseyen erkeklerin beğenisine sunuluyor.

3. Güneş Gözlüğü

Güneş Gözlüğü

Güneş gözlükleri de tıpkı saatler gibi erkeksi bir tarzın göstergesi. Damla güneş gözlüklerinden son dönemlerin en favori modellerinden olan Aviator modellere dek, her tarzın ve her beğeninin içine sinecek erkek güneş gözlükleri, erkek aksesuarları denince başı çeken ürünlerden. Yaz ya da kış, her mevsim kullanabileceğiniz gözlükler ile kendinize has bir stil yakalayabilirsiniz.

4. Küpe

Küpe

Erkekler de küpe takar ve bu tartışmayı toplum ve gelenekler açısından sonlandıralı epey bir zaman oldu sanıyorum. Bir takım elbisenin üzerinde de spor bir kıyafetin üzerinde de oldukça hoş duran erkekler için küpe modelleri de erkek aksesuarlarında vazgeçilmez.

5. Pantolon Askısı

Pantolon Askısı

Eski bir aksesuar olarak bilinen pantolon askıları, son dönemlerle birlikte gitgide popülerleşmeye başlayan bir ürün ve kendine özgü bir stil arayışındaki erkekler için doğru kombinasyonlarla kullanıldığında oldukça başarılı sonuçlar veren bir aksesuar. Kıskaçlı ya da düğmeli modelleri olan pantolon askılarını isterseniz salaş ve daha “sokak” bir görünüm elde etmek için isterseniz şık bir davette takım elbise ile birlikte takabilirsiniz.

6. Fular ve Atkılar

Fular - Atkı

İlle de entelektüel bir görünüm için fular takıyor olmanız beklenemez. Hatta bu klişeyi biraz da aşmak lazım. Fular ve atkılar, erkek modasında önemli bir yer tutuyor artık. Elbette dış görünüşünüz daha sofistike, daha cool olsun istiyorsanız, vazgeçmemeniz gereken parçalar tarzınızla uyumlu fular ve atkılardır.

7. Kol Düğmeleri

Kol Düğmesi

Kol düğmeleri ismini telaffuz etmenizle birlikte aslında ne kadar romantik bir tını yaratıyor, öyle değil mi? Kol düğmeleri pek çok model ve tasarımla erkeksi ve romantik bir tarzı hafif profesyonel çizgilerle birleştirmeyi hedefliyor. İnce, zarif ama aynı zamanda havalı olmak için klasik tarzdan oval modellere, taşlı kol düğmelerinden farklı detaylar barındıran tasarımlara dek pek çok kol düğmesi modeli erkekler için en güzel aksesuarlar arasında.

Siz günlük hayatınızda en çok hangi aksesuarları kullanıyorsunuz? Yorumlar kısmında bizimle paylaşın!

Yazıyı paylaş
  


Bir cevap yazın