60 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE KARGO BEDAVA!

SEVGİLİ SEVGİLİLER GÜNÜNE HAZIR MIYIZ ?

14 Şubat .Buram buram aşk kokan , St Valentine amcanın sevgi pıtırcıklarına armağan ettiği o özel gün.Sevgi emek ister ,hediye ister. Evet eminim bazılarınız içinden ‘kapitalizm, yapaylık,tüketim …Vs vs’ , kelimeleriyle dolu cümleler kurmaya başladınız. Durun , biraz sakin! Zaten zor,her günü çılgınca stres sarmış yaşamlarımızı neden böyle ince güzelliklerle süslemeyelim ki?

Sevgililer gününde hemen herkes sevgililerine ya da eşlerine sevgisini göstermek amacıyla hediyeler alır. Peki bu ritüel nasıl başladı hiç merak ettiniz mi? Sevdicekler arasında ilk hediyeleşme olayını 1800’lü yıllarda Esther Howland sevgililer günü kartıyla başlatmıştır. Özellikle bu günde sevgilisi olmayanlar hoşlandıkları kişilere niyetlerini açıklayan kartlar gönderirlerdi. İlerleyen yıllarda bunu çiçek ve çikolata izledi.Ve artık günümüzde gelişen ve değişen dünyayla birlikte hediyeler de çeşitlilik göstermeye başladı.

Gelelim olayın ülkemiz kısmına. Geçmişten günümüze kadar gelen bize özgü garip alışkanlıklarımız var ülkece. Mesela özel günlerde hep kadınların erkeklerden hediye beklentisi…Özel bir günse ve bu gün kutlancaksa bu genelde erkeğe düşen sorumluluktur… Erkek bugün de üstüne düşen sorumluluğu almıyorsa sevmiyordur algısı yaygındır. Böylece yıllardır süregelen erkeklerin büyük sıkıntılarından biridir kadınlara hediye almak. Ahh .! Ne çektiniz be beyler. Günlerce düşün düşün . Hem özel hem güzel. Sonra bir de hatun burun kıvırsın hediyeye. Hiç olacak iş mi? Kızlarrr erkeklerin duyguları yok mu yahu ? Onlar da beklemez mi özel günlerde bir küçük sevgi belirtisi. Neyse ki artık değişen algılarımız, yıkılan önyargılarımız ve genişleyen vizyonlarımız sayesinde hediye almak erkeklerin tekelinden çıkıyor. Artık kadınların da hediye sorunsalı var. Yaşasın! Kızlar size bir sır veriyim mi ; yine çok şanlısınız . Dünya değişiyor ,e tabi erkekler de değişiyor. Erkek modası eskisi kadar donuk ve sade olmanın çok daha ötesinde. Aksesuarlarla zenginleştirilmiş canlı,hareketli tarz adamlarla doluyor çevremiz. İşte biz de tam bu noktada çevremizdeki tarz adamlar artsın diye sizinleyiz. Artık aksesuarlar erkeklerin olmazsa olmazıyken haydi bakalım kızlar kendimizi ve sevdiklerimizi değiştirmenin tam sırası.!MenBox Style ailesi olarak sizi rutin,sıradan hediyelerden kurtarmak için buradayız,yanındayız. Her koşulda aşkın ve modanın takipçisiyiz.

Ezgi Şakır

Yazıyı paylaşBir cevap yazın